uned ja unenägemise jooga (Tänud Terjele)

Mandala

Tiibeti unenäo- ja unejoogad

"Kui me ei oska kanda oma harjutusi unne," kirjutab Tenzin Wangyal Rinpoche, "kui me kaotame enda igal ööl, mis võimalust on meil siis olla teadvel, kui tuleb surm? Vaadake oma kogemusi unes, et teada, mis teiega hakkab juhtuma surmas. Vaadake oma unekogemusi, et avastada, kas olete tõeliselt ärkvel või mitte." 

Viidatud raamat annab üksikasjalikke juhatusi unenäojoogaks, kaasa arvatud põhjapanevad harjutused, mida tehakse päevaajal. Tiibeti traditsioonis ei ole võime näha teadlikult und asi iseeneses, pigem annab see lisakonteksti, milles saab tegelda keerukamate ja tõhusate harjutustega, et saavutada vabanemine. 

Unenäojoogale järgneb unejooga, tuntud ka kui puhta valguse jooga. See on keerulisem tegelus, nagu enamik salajasi Tiibeti tegelusi. Eesmärk on jääda une ajal teadvele, kui lakkavad tegutsemast lihtne kontseptuaalne meel ja meeleorganid. Enamik lääne inimesi ei oska teadveloleku niisugust sügavust isegi võimalikuks pidada, ometi on see hästi tuntud Tiibeti budistidele ja Böni vaimsetele traditsioonidele.


Tiibeti unejooga:

• Dreams can be altered through will and attention
• Dreams are unstable, impermanent, and unreal — much like fantasies, magical illusions, mirages, and hallucinations
• Daily perceptions in the everyday waking state are also unreal
• All life is here today and gone tomorrow, like a dream; there is nothing to hold on to
• Conscious dreamwork can lead us to the realization of wholeness, perfect balance, and unity.

Kommentaarid